Blokkolás

A bankkártya blokkolása egy visszavonható művelet. A blokkolás alatt a bankkártya nem használható semmilyen műveletre (például vásárlás, vagy készpénzfelvétel). Olyan, mintha minden limitje nullára lenne állítva. A letiltás ellenében választható blokkolásnak az az értelme, hogy egy elveszett bankkártya megtalálása esetén vissza lehet állítani működő állapotba.

Például ha nem találod a bankkártyádat, de nem gondolod, hogy ellopták vagy elvesztetted, akkor érdemes először blokkolást kérned (vagy akár a bankod mobilappján megcsinálni, ha az tud ilyet), hátha később megtalálod. A pénzedet ugyanakkor tökéletesen megvédi abban az esetben is, ha a bankkártyádat mégis ellopták.

A blokkolás általában ingyenes, vagy legalábbis sokkal olcsóbb, mint a letiltás.

A blokkolás viszont sosem fog pótkártyát eredményezni, így ha a kártya végül tényleg elveszett, és szeretnél egy újat, akkor muszáj lesz a régit letiltanod és egy újat rendelned.

Esetleg alternatívaként, a lejáratot megvárva a bank felár nélkül ad új kártyát.

Mobil Aktív Plusz számlacsomag
  • 35 000 Ft jóváírás online számlanyitás esetén
  • korlátlanul ingyenes belföldi átutalás mobilalkalmazással
  • havidíj-mentes elektronikus szolgáltatások
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Revolutos ügyfél aggódik a tranzakciós adó miatt
    Bankszámla

    Még egyáltalán nem biztos, hogy fizetnek majd tranzakciós illetéket a revolutosok

    A kormány 2022. július 1-től a határon átnyúlóan Magyarországra szolgáltató külföldi fintech cégekre is kiveti a pénzügyi tranzakciós illetéket, egyben kicsit meg is emeli annak maximum értékét. De még egyáltalán nem biztos, hogy a Revolut ügyfeleinek is meg kell fizetniük ezt az állami elvonást. Nézzük meg részletesebben, hogy miről van szó, és hogy ez revolutosként érinteni fog-e téged!

    frissítve: 2023. január 28.
  • Budapest Bank számlacsomagok 2024
    Bankszámla

    Budapest Bank számlacsomagok 2024

    Sokaknak van még Budapest Bankos bankszámlája. Bemutatjuk ezeket az ajánlatok és a mobilbankjuk legérdekesebb funkcióit is.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!
    Bankszámla

    Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!

    2020. március 2-án elindult az azonnali fizetési rendszer, vagyis bármely magyarországi banknál is vagy, ha az utalásod megfelel a kritériumoknak (20 millió forintnál alacsonyabb összeget küldesz, illetve nem rendszeres, havonta, hetente ismétlődő utalásról van szó), akkor az pár másodpercen belül a címzetthez kerül. Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail cím vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!

    frissítve: 2024. március 30.